Charakteristika MŠ

Vloženo: 27.8.2015 | Autor: admin | Zobrazeno: 9752x

Tento odkaz nabízí 2minutový sestřih toho, co naše školka nabízí:

Mateřská škola náleží k budově základní školy, která má hluboké kořeny sahající až do roku 1924. Původně se v Křešicích nacházela v části obce zvané Kolonie, ale po ničivých povodních roku 2002 došlo k opatřením, na základě kterých byla MŠ přemístěna do nově přistavené části budovy vedle ZŠ. Samotná MŠ je dvoutřídní s kapacitou 50 dětí. Každá třída je umístěna v jiné části tohoto komplexu. K celému areálu ZŠ a MŠ patří také školní zahrada s multifunkčním hřištěm.

První třída MŠ se nachází v přízemní nepodsklepené budově postavené z mobilních buněk v roce 2011. Do této třídy chodí převážně mladší děti, se kterými pracují dvě pedagogické a jedna provozní pracovnice.

Druhá třída se nachází v budově přistavěné k ZŠ po povodních v roce 2003. Tuto třídu navštěvují převážně starší děti a pracují zde také dvě pedagogické a jedna provozní pracovnice.

Provozní doba mateřské školy je od 6 do 16 hodin. Odpoledne v 15 hodin jsou obě třídy slučovány, starší děti ze II. třídy přechází k mladším dětem do I. třídy MŠ.